Proste gry małe nakłady, duży zysk
Proste gry małe nakłady, duży zysk
W trakcie studiów wyjechała na rok do Włoch, by doskonalić swoje umiejętności narciarskie i alpinistyczne. Zbigniew Kokosiński, prof. PK jest pracownikiem Katedry Automatyki i Technik Informacyjnych na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, a prywatnie – miłośnikiem gry w szachy. Nowa metoda gry jest ciekawsza niż szachy tradycyjne, a w dodatku pozwala początkującym graczom na rozgrywkę z bardziej doświadczonymi partnerami. Jak to często bywa, profesor Kokosiński dokonał swojego odkrycia przypadkiem.
Konsorcjum, którego partnerami są CTT PK oraz INTECH PK będzie realizować projekt „Inkubator Rozwoju”
„Science4Business – Nauka dla Biznesu”. W gronie zakwalifikowanych do finansowania i realizacji projektu znalazło się konsorcjum, którego członkami są Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska oraz INTECH PK sp. Budżet dla całego konsorcjum wnioskowany w projekcie to ponad 29 milionów złotych. – Założenia startu w zawodach w Rumunii obejmowały przede wszystkim sprawdzenie konstrukcji MP1.
Wkrótce finał IX edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”
- Dobiega końca tegoroczna rekrutacja na Politechnikę Krakowską.
- Karinę Niziołek i zespół z nią współpracujący sposób wytworzenia oraz hybrydowy nośnik substancji aktywnych należących do grupy leków przeciwnowotworowych może znaleźć szerokie zastosowanie w medycynie i farmakologii jako inteligentny system dostarczania leków.
- Po wysłuchaniu prezentacji jury przyznało nagrody i wyróżnienia.
- Czasem zajęcia w nim okazują się długodystansową pasją.
- Jeśli szukasz nowego sposobu na hazard w Holandii, kasyna online z kryptowalutami są idealnym wyborem.
Wysypywanie się takich odpadów sprowadza do altan na przykład gryzonie. Obliczenia prowadzone w ramach badań zmierzały do jak największego nacisku na poprawną segregację i uzupełnianie brązowych pojemników względem szarych (na odpady zmieszane). Inny problem to wyrzucanie odpadów w postaci nie zgniecionej i w ten sposób sztuczne ograniczanie miejsca w pojemnikach. Zespół projektowy rekomenduje, aby projektować altany, które umożliwiają gniecenie butelek, puszek czy pudełek tekturowych, a w sytuacji nie wywiązywania się z tego obowiązku nakładać surowsze kary na daną wspólnotę, przedsiębiorstwo czy gospodarstwo domowe. – Trzeba planować, projektować i budować altany tak, by pomagały mieszkańcom miasta, włodarzom i firmom w segregacji odpadów “u źródła”, wspomagając procesy odzysku i recyklingu, by były pierwszym elementem realizacji gospodarki o obiegu zamkniętym w mieście.
Swoją kampanią PK włącza się w promocję zrównoważonego transportu, a także przypomina, że technologie i rozwiązania, nad którymi pracują naukowcy z Politechniki, są wyjściem naprzeciw ważnym kwestiom nurtującym społeczeństwo. – Trudno dziś wyobrazić sobie Kraków bez jego Politechniki. Będzie obchodzić jubileusz 80 lat działalności, ma ogromne znaczenie dla miasta i regionu. Jedną z możliwości rozwiązania tego problemu dają aplikacje naprowadzające kierowców na wolne miejsca parkingowe.
Za nami jedno z największych wydarzeń w kalendarzu Akademickich Mistrzostw Polski. Od 23 do 26 maja w Białymstoku o medale walczyli lekkoatleci. W rywalizacji udział wzięło ponad 1200 studentek i studentów z 95 uczelni. Politechnikę Krakowską reprezentowała mocna grupa, która może pochwalić się osiągnięciami indywidualnymi i drużynowymi. Nieco ponad tydzień po ogłoszeniu wyników konkursów OPUS 26 i SONATA 19 Narodowe Centrum Nauki wydało pozytywne decyzje projektom zamieszczonym do tej pory na listach rezerwowych. Było to możliwe dzięki zwiększeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa plinko Wyższego budżetu NCN o 200 mln zł.